S Italem nejen v kuchyni!

Vítám Vás na mém Blogu!

Rozhodla jsem na mém webu vytvořit speciální kategorii pro všechny Československy vnímající! Budu asi často do textu vkládat anglické výrazy, za což se předem omlouvám. Budu s Vámi sdílet moje články k zamyšlení, moje postřehy z mého života v Itálii. Doufám, že Vás rozesměju, potěším či někdy možná i rozčílím, zkrátka, že ve Vás vzbudím nějaké emoce. Abyste i VY pocítili, jaké to je být pravý, vašnivý Italiano! 😀

A samozřejmě Vaše komentáře a postřehy pod mým článkem jsou vždy vítané. 🙂

Dnešní zahřívací téma = S Italem nejen v kuchyni! Jelikož nemám tolik zkušeností s touto zvláštní odrůdou 😀 před časem jsem dala anketu na Facebook do skupiny Italky – češky a Slovenky žijící v Itálii. Poprosila jsem asi 3 tisíce žen o stručnou charakteristiku Italů, hrebců, jasně a stručně talianských milovníků a lamačů srdcí. Do ankety se zapojilo asi 300 žen a vyšlo z toho docela zajímavých 14 bodů.

TOP 14 bodů s Italem nejen v Kuchyni

 • 1. Ital je SVŮDNÍK,  lovec, aby mohl ukořistit ženu, udělá a řekne cokoliv!

IMG_7914

 • 2.   ŠARM – chcete-li se cítit jako dáma, jako ve starém filmu, Italský milenec je to pravé ořechové. Jsou vášniví, jsou plní emocí, dokud Vás neuloví, jsou vzdy poblíž, aby Vám řekli, jak jste krásné, nádherné a dokonalé….a jak každý muž by byl vděčen, kdyby mohl být s Vámi. Po první puse, většinou následuje hned Ti Amo! Amore mio! Miluji Tě! Lásko moje! 😀 Jsou šarmantní, sympatičtí a jejich slova plná lichotek jsou jejich největší zbraní!

Romance

 • 3. MISTR SLOVA – řekne cokoliv, udělá cokoliv! Pozor, často jsou slova silná, ale skutek utekl! Má prostě tah na branku, však proto je v Itálii tak popularní fotbal. Jenže….ejha…jen dá gól, zaskoruje u Vás, častokrát se už na skutky nedostane, proto je dobré, nechat Itala, aby Vám nadbíhal dlouho a dokázal Vám, že svoje slova hodlá naplnit…

romance1

 • 4. Italové nosí SLUNEČNÍ BRÝLE celý den, pokud ne na očích, alespon píchnuté ve vlasech. Podle mě s nimi i spí, aby předešli té katastrofě, že by je nedopatřením druhý den zapomněli doma na stole.

IMG_0046 2

 • 5. VÝBORNĚ VAŘÍ – ano! Pokud chcete partnera, ktery vaří jak restaurační  4 hvězdičkové zařízení,  jste na správné adrese!
 • 6. ROZHOVOR je jen o 3 věcech – ŽENY, FOTBAL, JÍDLO – budme upřímní, je v životě pro muže něco více zajímavého?!

Lovely

 • 7. milují DĚTI a opravdu se o ně starají. Italský muž se podle mě narodil pro to, aby byl pyšný na svoje děti a byl tu vždy pro ně. Jsou to užasní tatínkové, bohužel často ne tak užasní manželé.

” A man who doesn’t spend time with his family can never be a wise man.” – Don Corleone, The Godfather

“Muž, který svým dětem není otcem, nikdy nemůže být opravdovým mužem.”

dad2

Ital

IMG_9329

IMG_6961

 • 8. vždy NEDOCHVILNÍ – časový horizont pro ně prostě neexistuje….řekne-li Ital, přijedu ráno, klidně to znamená, 12.30 am. Takže je potřeba si Itala vycvičit hned od začátku, aby se alespon trošičku priblížil realitě. Protože pokud mu nevytyčíte jasný časový interval, všechno zmizí v černé díře zapomnění, výmluv a nedochvilnosti.
 • 9. má VELKÉ SRDCE – dokáže být věčně zamilovaný, problém je, že někdy by se musel uběhat aby to všechno stihnul. Italové jsou plni citů, vášniví a de facto jako hurikán vášně! Ve vztahu s Italem se často můžete cítit jak na horské dráze.

IMG_8842

IMG_8838

 • 10. MATKA – uctívají matku –  jsou to “mammoni”. Matka je pro ně alfa omega. Matka je taková včelí královna celé rodiny. častokrát se o synka stará až dokud se neožení – pokud někdy vůbec vylítne z mateřského hnízda. často mu vaří, uklízí, nakupuje, a někdy i chystá obleěení….
 • 11. MANŽELKA vs. MILENKA  – Pokud se Ital ožení, respektuje manželku, rozmazluje milenku. Platí pravidlo, manželka se rozmazluje, milenka dvojnásob. Přece jen to jsou milovníci – žen, vína, jídla a módy! – “amanti di donne, di vino, di cibo, di moda” 🙂
 • 12. častokrát MAZÁNCI – bamboccini – někteří Italští muži jsou prostě věční děti….každou sobotu se chodí k mámě na oběd, maminka funguje. častokrát máma trvá na tom, že naučí jeho nastávající vařit, aby měla jistotu, že její princátko bude mít doživotni přísun kvalitní stravy. Má ráda jistotu, že o jejího mazánka bude naležitě postaráno a ze nebude na něm páchána nějaká křivda v podobě nekvalitního jídla.
 • 13. RELAX – nemá cenu se honit, relax – zítra je také den. ‘ rilassati’. často slyšíte “Tranquilla” V klíííííduuuu! bud v klíduuuu!
 • 14. většina vlastní PSA – pes je pro Itala srdeční záležitost….Nejdřív je duležité mít na stole dobré jídlo, nejlépe od maminky a pak značkové oblečení a hned po tom mít svého vlasního psího mazlíčka. Pak až někde přichází milenka, manželka…..

IMG_9080

Samozřejmě nemůžeme hodnotit celou skupinu jako celek, jako všude a při všem, existují vyjímky….které potvrzují pravidlo…ale alespon jsem decentně poukázala na vzorek části Italské mužské populace.

A co vy a Vás názor na Italské muže?

Těším se na Vaše komentáře pod článkem  plné Vašich zkušeností s Italiano vero (s pravým Italem).

S láskou, Zuzi

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *